Instytucje finansowe wychodzą przedsiębiorcom na przeciw

Mimo to warto doprecyzować treść zawartą w tytule, bowiem instytucje finansowe zawsze zarabiały na przedsiębiorcach i jest to bardzo ważny klient, tyle że do niedawna nienajlepiej się odnajdowały się w tym kontekście przedsiębiorstwa startujące. A już w sytuacjach patowych bywały te, które nie miały kapitału własnego i były dopiero po rejestracji.

Firmy pozabankowe spowodowały rewolucję

Pojawienie się stosunkowo niedawno na rynku finansowym firm pozabankowych przyczyniło się do prawdziwej rewolucji w naszym kraju w tym względzie. Wszak przedsiębiorca na starcie nie musi korzystać z kredytu, tym bardziej że i biznes-plan musiałby wykonać, i rozliczać się fakturami. Przecież, by zapłacić pierwszy ZUS może wziąć po prostu niewielką pożyczkę, z której celowości nie musi się nikomu tłumaczyć.

Firmy pozabankowe wyszły temu na przeciw niezwykle dynamiczne i pomysłowo. Nie dosyć, że zaczęły oferować szybkie pożyczki na kwoty przeważnie od 1500 do 3000 złotych, to na dodatek dla klientów, którzy korzystają z usług konkretnego pożyczkodawcy po raz pierwszy wprowadziły pożyczki darmowe (maksymalnie do kwoty 1000 złotych), bez prowizji i oprocentowania. Na dodatek szybkość procedur związanych z załatwianiem stała się wręcz zawrotna, bowiem przy kwotach mniejszych pożyczkę można otrzymać już w kilkanaście minut. 

Oczywiście, mimo zdecydowanych ułatwień, pewne warunki muszą być obowiązkowo spełnione. Przede wszystkim pełnoletność, posiadanie dowodu osobistego i konta bankowego.

Konkretnie dla przedsiębiorców

Mimo to pojawiły się wśród ofert pożyczkowych konkretne oferty finansowania dla przedsiębiorców, również dla tych startujących. Banki zaczęły udzielać pożyczek nawet w kwotach milionowych, nie zawsze wymagając zaświadczeń ZUS i US, choć z poręczeniami i sprawdzeniem zdolności kredytowej (BIK). Natomiast finansowe instytucje pozabankowe oferują przedsiębiorcom kwoty nawet w wysokości do kilkuset tysięcy złotych i dosyć często bez BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Chociaż nawet na te większe kwoty pożyczkobiorca czeka na ogół nie dłużej niż 48 godzin.

Tu w niektórych ofertach można znaleźć wiele różnych udogodnień, choćby wynegocjowany okres spłaty pożyczki, albo wakacje pożyczkowe, czyli wynegocjowaną przerwę w spłacie.

Niewątpliwie pozytywnym aspektem pożyczki jest to, że przedsiębiorca nie musi się tłumaczyć z rodzaju wydatków, ale również i to, że niewielkie kwoty pożyczkowe mogą mu pozwolić na dokonanie nagłego zakupu lub spłaty pilnego zobowiązania.

About the Author

You may also like these