Sposób na skuteczne wygłuszenie różnych pomieszczeń, czyli pianka akustyczna

Czym różnią się od siebie współczesne materiały wygłuszające i czy możemy samodzielnie wykorzystać je do wyciszenia pomieszczenia? Poniżej odpowiadamy na te pytania.

Pianka akustyczna samoprzylepna – dlaczego warto się nią zainteresować?

Gdy słyszymy o procesie wyciszania pomieszczenia, zazwyczaj w naszej wyobraźni kreowany jest obraz skomplikowanych, złożonych i czasochłonnych prac. W dodatku niewiele osób czuje się na siłach, żeby samodzielnie wyciszyć pokój. Nowoczesne pianki akustyczne samoprzylepne udowadniają, że to wcale nie jest takie trudne. Aby je zastosować, wystarczy:

1. Oczyścić klejoną powierzchnię (pianki akustyczne samoprzylepne możemy przyklejać zarówno do powierzchni gładkich, jak i chropowatych).

2. Odkleić klejącą warstwę i przykleić piankę do nawierzchni.

Jeśli potrzebujemy dopasować rozmiar pianki, można ją dowolnie dociąć, posługując się nożami introligatorskimi.

Popularne rodzaje – pianki akustyczne piramidki, gładkie i faliste

Produkty tego typu możemy podzielić zgodnie z wcześniej wspomnianym kryterium, a więc na pianki akustyczne samoprzylepne, oraz na pianki wymagające specjalnego kleju. Kolejnym kryterium jest kształt, a dokładniej faktura produktu. Możemy wyróżnić:

1. pianki akustyczne piramidki;
2. pianki akustyczne faliste;
3. pianki akustyczne gładkie.

Należy zaznaczyć, że te kryteria mogą się przenikać. W dobrze zaopatrzonych sklepach, m.in. w https://gmptech.pl/, znajdziemy takie produkty jak pianka akustyczna falista samoprzylepna oraz pianka akustyczna falista, która wymaga zastosowania kleju.

Taka różnorodność dostępnych wariantów i fakt, że każdy z nich wyróżnia się atrakcyjnymi właściwościami akustycznymi, pozwala dobrać produkt, spełniający i oczekiwania estetyczne, i funkcjonalne.

Gdzie wykorzystuje się pianki akustyczne?

Pianki akustyczne słusznie kojarzą się nam z rozgłośniami radiowymi oraz ze studiami nagrań. Mniej osób wie, że można wyróżnić dużo więcej miejsc, gdzie zapotrzebowanie na materiały wygłuszające jest bardzo duże. Są to np. hale produkcyjne. Wygłuszenie takich przestrzeni sprawia, że pracujące maszyny są mniej słyszalne w pozostałych częściach budynku.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pianki akustyczne wykorzystać również w prywatnych mieszkaniach. Prosty montaż zdecydowanie zachęca do przeprowadzenia takich działań samodzielnie. W dodatku produkty tego typu wyróżniają się stosunkowo niską ceną, więc nie będzie to bardzo kosztowna inwestycja.

About the Author

You may also like these